Křesťanství na talíři - svobodně o věcech života a víry

Zveme Vás na zajímavý společenský program, který během deseti večerů od 9. října do 11. prosince 2019 nabízí společné přemýšlení nad základními otázkami křesťanské víry.

Každý večer začíná v 19 hodin společnou večeří, pokračuje promluvou na dané téma a následně diskuzí v malých skupinkách u stolů, kdy hosté mohou téma večera dále rozvinout, či se podělit o své zkušenosti.

Kurzy se konají v malém sále evangelického kostela (Štefánikova 3018, Zlín).

Pro koho je kurz určen?

• pro lidi, kteří se označují za nevěřící a chtějí se dovědět něco o křesťanství
  • pro lidi hledající, kteří pociťují potřebu něco v životě změnit – aby si ověřili, zda je může inspirovat křesťanská víra
  • pro lidi věřící, aby si připomněli zdroj své víry
  • pro všechny, aby se nebáli o víře či svých výhradách a pochybnostech k ní přemýšlet a mluvit

Témata pro jednotlivé večery kurzů Alfa:

9.10. Jediná cesta nebo jedna z cest? (Má ještě křesťanství co říci?)
16.10. Ježíš Kristus – kdo to byl a je?
23.10. Proč Ježíš trpěl, zemřel a vstal z mrtvých?
30.10. Co je to víra a jak ji najít a získat?
6.11. Rozhovor s Bohem – a to lze? (Proč a jak číst Bibli a má smysl se modlit?)
13.11. Jak může víra pomoci odolat zlému?
20.11. Hodnoty, o které jde.
27.11. Láska a odpuštění - přijetí sebe sama, reality i druhých
4.12. Jak nás Bůh vede? (Mám i já své místo v Božím plánu?)
11.12. Církev – potřebuji k víře druhé?

Máte-li zájem se zúčastnit, prosíme, přihlaste se do 6.10. na tomto odkazu: https://forms.gle/…rX8SJn8tpU9A

Případně se můžete přihlásit také emailem na adresu kurzy.alfa.zlin@gmail.com nebo telefonicky na číslo 603 148 866.

Údaje sbíráme pouze za účelem organizace tohoto kurzu.

Účast na kurzu je bezplatná.

Těšíme se na společenství s Vámi.