Staršovstvo

V současné době je náš sbor administrován a staršovstvo spolupracuje s administrujícím farářem.

Sborové shromáždění volí ze svého středu na šestileté období staršovstvo, které je správním orgánem farního sboru. Staršovstvo vybírá laického zástupce sboru – kurátora. Farář a kurátor jsou statutárními zástupci sboru. Členové staršovstva se scházejí jednou měsíčně, obvykle první pátek v měsíci ve farní klubovně v 17 hodin. Program schůze připravuje bratr farář.

Staršovstvo pomáhá br. faráři řídit sborový život:

• zprostředkovává užší kontakt mezi členy sboru a farářem.
  • pomáhá vyřizovat sborové záležitosti při jednání s úřady města, kraje a dalšími organizacemi
  • rozhoduje o hospodaření se sborovými finančními prostředky, pečuje o budovy sboru
  • připravuje sborové akce
  • spolupracuje s dalšími složkami uvnitř sboru: křesťanská služba, nedělní škola, sdružení mládeže, pěvecký sbor