Akce pro veřejnost

Křesťanské kulturní centrum - KKC

Patříme k 6 křesťanským církvíkkcm ve Zlíně, které společně provozují v bývalé městské knihovně v centru Zlína (dnes Zlínský klub 204) Křesťanské kulturní centrum. Funguje celoročně 5 dní v týdnu s výjimkou letních prázdnin. O programu se můžete informovat na stránkách KKC. Náš sbor je do programu KKC zapojen pořádáním přednášek zajímavých hostů a výstav. Střídáme se také s dobrovolníky z jiných církví v úterky od 15:00 do 17:00 v tzv. Knihovničce na římse, kde si kolemjdoucí mohou vypůjčit nebo odnést vystavené knihy. Smyslem KKC je nabízet a zpřístupňovat v ekumenickém rozměru veřejnosti křesťanské programy a hodnoty. Zatím se v KKC setkáváme především my, křesťané ze zlínských církví a jsme si navzájem bližší díky možnosti rozhovorů na různá témata, což je velmi obohacující! Přijďte i vy. Jste srdečně zváni a těšíme se na vás.

 

Projekt Otevřené brány

Projekt Otevřené brány je aktivitou Zlínského kraje, která umožňuje návštěvníkům seznámit se s historií a zajímavostmi významných sakrálních památek ve Zlínském kraji. Projekt, který je založen na spolupráci měst, obcí, farností, evangelické církve, Arcibiskupství olomouckého a Zlínského kraje, lze označit jako tradiční, protože je několik let nedílnou součástí turistického života zlínského regionu. Otevřené brány představují sakrální památky, které mají svoji cenu v poznání historickém, duchovním i architektonickém. V našem kostele se zdarma provádí každý víkend od května do konce září. Více informací o tomto projektu najdete na těchto webových stránkách: https://otevrenebrany.cz.
Projekt Otevřené brány podporuje Zlínský kraj a město Zlín.

 

Noc kostelů

Každoročně se účastníme Noci kostelů, která koná obvykle některý květnový nebo červnový pátek. Pro návštěvníky jsou připraveny jednak prohlídky kostela, ale i další bohatý program. Více informací o tomto projektu najdete na webu: www.nockostelu.cz. Děkujeme za podporu městu Zlín.

 

Adopce na dálku 

Aktuálně podporujeme chlapce z Ugandy Joel Wasswa. Joel právě nastoupil do 2. ročníku základní školy a chce se stát učitelem.
Svůj příspěvek pro Adopci na dálku můžete zaslat na sborový účet: 2100222865/2010 pod variabilním symbolem 911400.