Pěvecký sbor ECHO Zlín

Pěvecký sbor

Pěvecký sbor se schází každé úterý od 19 hodin v malém sále evangelického kostela pod vedením sbormistra a celocírkevního kantora Ladislava Moravetze. Od roku 2014 vystupuje pod názvem Evangelický chór Zlín (zkráceně ECHO Zlín). Zpěváci jsou členy různých církví ze Zlína, Zádveřic, Vizovic, Jasenné a Liptálu. Pěvecký sbor doprovází bohoslužby, vystupuje na koncertech nebo se podílí na nahrávání CD pro časopis Český bratr. V roce 2014 se ECHO Zlín zúčastnilo Evropského setkání křesťanů ve Wroclavi, v červenci 2015 sbor spoluúčinkoval při Husovských slavnostech na Staroměstském náměstí v Praze a v červenci 2016 vystupoval na Evropském setkání křesťanů v Budapešti. V rámci oslav pětistého výročí reformace v průběhu roku 2017 účinkoval pěvecký sbor na celocírkevních oslavách v Ratiboři i v během českých dnů ve Wittenbergu. ECHO můžete příležitostně slyšet při zlínských evangelických bohoslužbách nebo během koncertů, které se občas konají ve zlínském evangelickém kostele.

Stále přijímáme nové členy do všech hlasů – sopránu, altu, tenoru i basu. Jako kvalifikace stačí základní hudební výbava a radost ze zpěvu.

Wittenberg